Vyškrtnutá Domesová stihla sestavit novou kandidátku. Jde znovu do voleb

10.08.2010 07:19

Zdroj: MF DNES

Sedm dnes už bývalých členů hodonínské ČSSD stihlo "vypálit rybník" svým bývalým spolustraníkům. Po svém nezařazení na kandidátku vystoupili v pátek ze strany . Na radnici budou kandidovat za Sdružení nestraníků. 

 
Hodonínská místostarostka a poslankyně ČSSD Zuzana Domesováfoto: www.cssd.cz

Hodonínská místostarostka a poslankyně ČSSD Zuzana Domesová

 

Žádná "trafika", papuče a hybaj do důchodu, jak to mnozí dlouholeté místostarostce Hodonína a někdejší poslankyni za ČSSD Zuzaně Domesové přáli.

Poté, co její spolustraníci nedávno rozhodli, že s tímto jménem už do voleb jít opravdu nechtějí. stačilo a blízkým lidem z jejího dnes už bývalého stranického okolí jen pár hodin, aby všem svým protivníkům minimálně protočila panenky údivem. (více o vyškrtnutí z kandidátky čtěte zde)

To, co se odehrálo vzápětí po "vyškrtnutí" Domesové a jejích šesti "nejvěrnějších" z kandidátky ČSSD viděl totiž jako utopii i MF Dnes nedávno oslovený politolog Stanislav Balík.

Bude kandidovat za nezávislé

Celá sedmička "odstavených" nejenže vystoupila v pátek z řad ČSSD, ale během víkendu se jí raketově podařilo sehnat jednatřicet lidí hodných volebního soupeření. O kýžené posty budou bojovat na celostátní kandidátce nezávislých kandidátů.

Nepotřebovali tak ani osmnáct set podpisů jako ex-starosta Lubor Šimeček se svou vlastní kandidátkou nezávislých Šance pro Hodonín. Jedni druhé teď v Hodoníně navzájem osočují s tím, že jim jde všem jen "o koryta".

"Po tom Islandském atentátu, kdy mě odstavili v době dovolené, s tím asi už bývalí kolegové ze strany nepočítali," okomentovala události posledních dnů jedna z hlavních aktérek tvrdě rozehrané hry Zuzana Domesová.

Z Domesové je znovu lídr kandidátky

V kuloárech se dokonce šušká, že místostarostka, která se ve funkci drží už dvanáct let, nejprve zkoušela oběhnout jiné strany. Měla tak hledat, kdo ji na svou kandidátku na poslední chvíli zařadí.

"Není to pravda. Toto bych nikdy nedělala," důrazně popírá Domesová.

Na kandidátku Sdružení nezávislých ji prý zlomil v pátek ráno její kolega z ČSSD Vladimír Šťáva a další pětice, kteří ten den také oznámili vystoupení ze strany.

"Trošku jsme našim protivníkům teď rybník vypálili na oplátku zase my," pousmál se Šťáva těsně poté, co v Brně včera odpoledne podal jednatřiceti člennou kandidátku Sdružení nestraníků. Jejím lídrem je právě Zuzana Domesová. Na předních místech figuruje kromě Šťávy například i František Vaďura z dopravního inspektorátu.

Měla by odejít, říká Šimeček

"Nevím, co si tímto Domesová dokazuje. Je tak kontroverzní a tvrdá, že by bylo lepší, kdyby se smířila s tím, že je konec a raději z komunální politiky nadobro odešla," poradil své bývalé kolegyni odvolaný starosta Hodonína Lubor Šimeček.

I on má přitom velké ambice stát se znovu starostou města. Že by teď měla Domesová zvážit, zda bude vykonávat dál funkci místostarostky, když jí byla nominována za stranu ČSSD, se domnívá lídr její kandidátky Jiří Mráka.

"Nevím, proč bych to dělala. Svůj volební program si plním a nemám žádný důvod z postu místostarostky odcházet," ohradila se ještě Domesová.