Exředitele zoo Fraise podporují lidé na Facebooku

10.09.2010 06:48

Zdroj: Hodonínský deník

Jak se zdá, kauza okolo odvolaného ředitele hodonínské zoologické zahrady Miroslava Fraise rozděluje lidi na dva tábory. Zatímco mu jedni nemohou v diskuzi na internetových stránkách Hodonínského deníku přijít na jméno, druhý tábor ho obhajuje na sociální síti Facebook. Tam dokonce Fraisovi příznivci založili stránku s názvem: Stojím za odvolaným ředitelem Hodonínské ZOO!!!

„Vy debilové hodonínští, kdo bude další na upálení? Tak vygumované mozky jsem ještě neviděl. Nikdo, opakuji NIKDO neudělal takový kus práce v Hodoníně, jak Mirek v zoo,“ obhajuje v diskuzi odvolaného ředitele například Luděk Fajgara.

Ten dokonce ve své reakci napsal, že by chtěl osobně poznat toho podrazáka, co mu usiluje o místo. „Asi bych mu rozbil tlamu. Jestli Mirek odejde, nezasloužíte si v tom svém vidlákově ni…,“ nezdráhal se napsat Fajgara.

Další uživatelé za ním dlouho neotálejí a přidávají se na jeho stranu. „Tak, tak, konečně to někdo řekl naplno!!,“ reaguje uživatelka na Fajgarova slova Jarinek Rostinka Sauna Kazeto-Valalta.

Jací lidé se budou na této stránce sdružovat, napovídá už její popis v úvodu:
Odvolání ředitele Hodonínské Zoo byl jenom hnusný politický tah…a myslím si, že nejmenovaný zaměstnanec, který se chce dostat na jeho místo, v tom má taky prsty!!!! Než pan Ing. Miroslav Frais nastoupil na místo ředitele, byli v Hodonínském „ZOO koutku“ k vidění morčata, kozy a poníci…a podívejte se teď!!!

S tímto názorem se zřejmě ztotožňuje další z uživatelů Facebooku Petr Purmen Purmenský. „Tak tak… Ing. Frais udělal z trapného „zoo– koutku“ pořádné zoo! Nevidím jediný rozumný argument pro jeho odvolání… a chtěl bych ho znát,“ neskrýval své sympatie k Fraisovi.

Fajgara chce do zoo

Stránku na Facebooku, sympatizující s osobou bývalého ředitele, založila žena prezentující se na této síti pod jménem Sylvie Sysi Muchová. Takřka okamžitě se k ní názorově přidali i další uživatelé. Mezi nimi je už i zmiňovaný Luděk Fajgara. „Znám pana Fraise několik let a je to slušný člověk,“ odůvodnil své sympatie.

Fajgara také prozradil, že se přihlásil do výběrového řízení na ředitele hodonínské zoo. „Chci ozdravit vztahy uvnitř zahrady a odpolitizovat kauzu,“ svěřil se kandidát na ředitelský post. Jak také uvedl, není zoologem, ale rozumí ekonomice.

Fajgara se tak přidal ke trojlístku již známých kandidátů. Přihlášku do výběrového řízení odevzdal totiž exředitel Miroslav Frais, současný ředitel zoo Jaroslav Hyjánek a majitel chovatelské stanice Jaroslav Lysák. Všichni svůj zájem o ředitelské křeslo Hodonínskému deníku již dříve potvrdili.

Co si o podpoře lidí myslí samotný Miroslav Frais, se Hodonínskému deníku nepodařilo zjistit, protože exředitel nezvedá mobilní telefon. Už dříve uvedl, že se lečí z těžkého zápalu plic.